مواد اولیه تولید زغال چیست؟ | نوین ابتکار صنعت

بهترین تامین کننده مواد اولیه تولید زغال، شرکت نوین ابتکار صنعت


محبوب ترین مواد اولیه تولید زغال چیست؟

از زغال چوب به عنوان سوخت خانگی برای پخت و پز و گرمایش در بسیاری از کشورهای در حال توسعه استفاده می شود. این سوخت محبوب ترین کباب پز در سراسر جهان است. مزایای آن به عنوان سوخت خانگی کاربرد دارد و دود کمتری در هنگام سوزاندن تولید می کند. قبل از استفاده واقعی به آماده سازی کمی نیاز دارد یا به هیچ وجه احتیاج ندارد. انرژی بیشتری در واحد جرم دارد. به راحتی قابل حمل و ذخیره است و پس از پخت و پز باقی می ماند. برای اینکه بدانید مواد اولیه تولید زغال چیست؟ با ما همراه باشید و همچنین دستگاه زغال ساز اقساطی را از شرکت نوین ابتکار خریداری کنید.

بهترین مواد اولیه تولید زغال چیست؟

طبق گزارشات تا مدت ها، ماده اولیه تولید زغال، چوب بوده است. اما با توجه به این واقعیت که منابع چوبی اغلب محدود هستند، انواع باقیمانده های کشاورزی و جنگلداری که اغلب بدون استفاده می مانند، امروزه مواد اولیه بالقوه مهمی برای تولید زغال چوب هستند. مواد اولیه معمول برای تولید زغال : خاک اره، پوسته برنج، پوسته دانه، پوسته نارگیل، بامبو، پوست گردو، شاخه ها، تنه، باقی مانده سرکه، پوسته بادام زمینی و انواع مختلف چوب سخت و غیره میباشند.

برای تولید زغال سنتی، از مواد چوبی بیشتر استفاده می شود، مانند درخت کاج و توس. در حالی که میزان تولید زغال سنتی کمتر است، در حال حاضر مردم به دلیل طیف گسترده ای از مواد اولیه و میزان بالای کربن، از زغال مکانیکی بیشتر استفاده می کنند، بنابراین محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان دارد. با اینکه منابع متفاوتی برای استفاده به عنوان ماده اولیه برای تولید زغال وجود دارند.

اما جمع آوری، انبار کردن و عرضه آنها کمی دشوار میباشد. با توجه به اینکه تولیدکنندگان زیادی در این صنعت فعالیت میکنند. در صورت نداشتن اطلاعات و برنامه ریزی مناسب تهیه مواد اولیه تولید زغال، تبدیل به چالشی بزرگ خواهد شد. در صورت نیاز به مشاوره گروه صنعتی نوین ابتکار صنعت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.

روش پیرولیز زیست توده تولید زغال

تولید زغال چوب از روشی به نام پیرولیز زیست توده انجام می شود. پیرولیز به عنوان تغییر شیمیایی برگشت ناپذیر که با گرم شدن زیست توده در غیاب اکسیژن ایجاد می شود، تعریف می شود.

در طی تجزیه در اثر حرارت، زیست توده دستخوش تغییراتی می شود و به طور معمول یک ماده جامد کربن سیاه به نام زغال، همراه با مخلوط گازها و بخارات تولید می کند. به طور کلی، مقدار تولید زغال از طریق تجزیه در اثر حرارت در فرآیند دمای پایین و سرعت گرم شدن آهسته، به اصطلاح کربن شدن، حداکثر می رسد.

دو مسیر تکنولوژیکی تولید زغال

گزینه بریکتینگ – کربنیزاسیون: مواد اولیه ابتدا متراکم شده و سپس با گاز کربنیته تولید بریکت های زغالی میکنند. تراکم زیست توده می تواند به عنوان یک فن آوری ثابت شناخته شود و طیف گسترده ای از تکنیک ها، مواد اولیه و ظرفیت موجود میباشد.

گزینه کربن زدایی – بریکتینگ: مواد خام ابتدا کربونیزه شده و در صورت لزوم خرد می شود تا زغال پودری بدست آید، سپس با استفاده از یک چسب مناسب مناسب بریکت می شود.

راکتورهای مورد استفاده برای پیرولیز زیست توده معمولاً بسته به نحوه حرکت جامدات از طریق راکتور طبقه بندی می شوند.

مواد اولیه تولید زغال چیست؟ | نوین ابتکار صنعت
گروه صنعتی نوین ابتکار صنعت تامین کننده مواد اولیه تولید زغال در کشور

انواع راکتور در صنعت زغال

 A: بدون حرکت جامد از طریق راکتور در طی تجزیه در اثر حرارت (راکتورهای دسته ای)
B: تخت متحرک (کوره های شافت)
C: از نیروهای مکانیکی (به عنوان مثال، کوره دوار، پیچ چرخان و غیره)
D: حرکت ناشی از جریان مایع (به عنوان مثال، بستر سیال، بستر جوش خورده و غیره)

امروزه، تولید زغال چوب عمدتا بر اساس راکتورهای نوع A و نوع B انجام می شود. راکتورهای نوع A در کشورهای در حال توسعه کاملاً رایج است. چندین سازمان تحقیقاتی در سراسر جهان در حال کار بر روی افزایش تولید موثر زغال چوب هستند. به عنوان مثال، سازمان فرانسوی CIRAD در حال انجام تحقیقات پیشرفته در مورد فرآیندهای تبدیل زیست توده شیمیایی، به ویژه تجزیه در اثر حرارت است.

برای چندین سال اکنون، این سازمان در حال مطالعه پیرولیز فشار قوی است که باعث افزایش تولید زغال چوب، افزایش نرخ تبدیل زیست توده و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در مقایسه با کار با فشار کم می شود. مواد اولیه زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای تهیه زغال استفاده کرد. از نظر تئوری، ماده اولیه حاوی کربن برای تولید زغال مناسب است. مانند کاه، چوب و غیره.

مزایای استفاده از زغال چوب

با توسعه تکنولوژی های جدید، بیشتر مواد اولیه مورد استفاده در دستگاه بریکت کاه محصولات، پوسته، تراشه های چوب و غیره میباشند. زغال ساخته شده از این مواد معمولاً برای کباب پز، قلیان و یا گرمایش استفاده می شود. در بازار رایج بوده و قیمت آن نسبتاً پایین میباشد. در حالی که زغال ساخته شده از چوب چگالی زیادی دارد و قیمت آن نیز بالاتر است.

این ماده عمدتا در صنعت یا سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، مواد اولیه مختلف دارای مزایای مختلفی هستند. مصرف کنندگان می توانند با توجه به خواسته های خود انتخاب کنند.

 زغال چوبی تولید شده توسط دستگاه بریکت دارای مزایای مدت زمان طولانی سوختن، بدون دود و جرقه میباشد. همچنین شاخص های فیزیکی و شیمیایی از زغال سنگ معدنی بهتر است. خاکستر خیلی کمی تولید میکند. و اینکه باعث آلودگی محیط زیست نمیشود.

مواد اولیه تولید زغال چیست؟ _ نوین ابتکار صنعت
تیم مجرب نوین ابتکار صنعت با بیش از بیست سال سابقه در صنعت زغال، تامین کننده مواد اولیه تولید زغال

صنعت زغال چوب در ایران

با توجه به پتانسیل جمعیتی کشور ایران و محبوبیت بالای مصرف زغال برای پخت و پز، قلیان و غیره. امروزه صنعتگران زیادی در این حوزه در حال فعالیت میباشند. شما هم میتوانید در حوزه های مختلف این صنعت از جمله: تولید انواع زغال، تولید تجهیزات فرایند زغال سازی، تامین مواد اولیه و بسته بندی شروع به فعالیت کنید. امروزه محصولات این صنعت پولساز به تمام کشور های حوزه خلیج فارس، ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی صادر میشوند.

متقاضیان عزیز میتوانند برای تامین مواد اولیه با شرکت نوین ابتکار صنعت در تماس باشند. این شرکت با بیش از بیست سال سابقه در صنعت زغال سازی آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی میباشد.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

اطلاعات تماس و آدرس نوین ابتکار صنعت

آدرس دفتر مرکزی :

تهران – اتوبان رجائی جنوب – بعد از پل ۶۰ متری شور آباد – نرسیده به جاده واوان – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

مشاوره با کارشناسان ما برای اطلاع از تامین مواد اولیه تولید زغال


۰۹۱۲-۶۱۰۰۲۰۹
    ۰۹۱۲-۲۴۷۸۱۰۰

آدرس کارخانه نوین ابتکار صنعت :

تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵     ۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

موقعیت کارخانه نوین ابتکار در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *