کارخانه تولید زغال در تهران - نوین ابتکار صنعت

راه اندازی کارخانه تولید زغال در تهران توسط شرکت نوین ابتکار صنعت


مولفه های مهم تاسیس کارخانه تولید زغال در تهران

همانطور که میدانید، توجیه اقتصادی مهم ترین رکن هر فعالیت اقتصادی و صنعتی میباشد. صنعت تولید زغال نیز از این قاعده مستثنی نمیباشد. در این مقاله به بررسی کلی ابعاد مختلف تاسیس کارخانه تولید زغال در تهران میپردازیم. طبق آمارها رسمی و غیررسمی مصرف زغال درجهت پخت و پز، گرمایشی، قلیان و… در کشور ما و کشورهای همسایه  بالا میباشد.

امروزه ما یکی از صادرکنندگان محصولات و تجهیزات صنعتی این حوزه به تمام کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و حتی برخی کشورهای اروپایی میباشیم. بنابراین با یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده احتمال موفقیت در این صنعت بسیار بالا میباشد. مواردی که باید برای تاسیس کارخانه تولید زغال در تهران در نظر گرفت شامل موارد زیر میشوند.

حجم تولید

حجم تولید تعیین کننده ابعاد کارخانه و مقدار بودجه برای سرمایه گذاری در این صنعت میباشد. صنعت تولید زغال منعطف میباشد. شما میتوانید از مقیاس پایین شروع کرده و در اهداف بلند مدت تجهیزات را گسترش و تولید را افزایش دهید. تخمین هزینه تاسیس کارخانه تولید زغال در تهران فقط یک مقدار تخمینی میباشد. هزینه دقیق به حجم تولید، تجهیزات مورد استفاده، فناوری پردازش، مواد اولیه و تعداد زیادی پارامتر دیگر بستگی دارد.

تامین مواد اولیه 

اکثر گیاهان در سراسر جهان از طریق فشرده سازی مواد کربناته، زغال چوب تولید می کنند. این روش برای کشورهای در حال توسعه مناسب است. زیرا هزینه های سرمایه گذاری نسبتاً کم بوده و می توان با مواد بازیافتی و ضایعات مواد اولیه را تهیه کرد.

مواد اولیه معمول برای تولید زغال : خاک اره، پوسته برنج، پوسته دانه، پوسته نارگیل، بامبو، پوست گردو، شاخه ها، تنه، باقی مانده سرکه، پوسته بادام زمینی و انواع مختلف چوب سخت و غیره میباشند. در صورت نداشتن اطلاعات و تجربه در زمینه تامین مواد اولیه، تهیه مواد اولیه تبدیل به چالشی بزرگ خواهد شد.

بازار مصرف

نزدیکی به بازار مصرف بزرگ، هزینه ی حمل و نقل را به شدت کاهش میدهد. یکی از نکات مثبت تاسیس کارخانه تولید زغال در تهران، دسترسی آسان به طیف بزرگی از مصرف کنندگان میباشد. لازم به ذکر است زغال جز اقلام مصرفی محبوب در کشورهای خاورمیانه میباشد.

نیروی کار

جزییات همیشه تعیین کننده موفقیت ها میباشند. داشتن نیروی کار ماهر و با تجربه باعث افزایش بهره وری کل مجموعه تولیدی میشود. این موضوع برای مشاغل صنعتی که فعالیتی تخصصی میباشند اهمیت بیشتری دارد. خوشبختانه تهران منبع خوبی برای تامین نیروی کار میباشد.

کارخانه تولید زغال در تهران - نوین ابتکار صنعت
راه اندازی کارخانه تولید زغال در تهران با همراهی تیم مجرب نوین ابتکار صنعت

مزایای تاسیس کارخانه تولید زغال

تعداد افرادی که به عنوان منبع سوخت به چوب اعتماد می کنند زیاد است و در حال رشد. به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته جهان. شهرنشینی منجر به تقاضای بالاتر برای سوخت های چوبی (به ویژه زغال) به دلیل کوچکتر بودن خانه ها، آشپزی بیشتر و افزایش مصرف توسط مشاغلی مانند رستوران ها، قهوه خانه ها شده است.

برخلاف انرژی سوخت فسیلی وارداتی، زیست توده چوبی می تواند منبع تولید محصولات محلی با ارزش افزوده باشد، همراه با توسعه و کاهش فقر. همچنین خطرات سوخت چوب برای محیط زیست بیش از حد بیان شده است.

مصرف سوخت چوب توسط روستاییان یکی ازدلایل اصلی تخریب جنگل یا جنگل زدایی، به ویژه هنگامی که با سایر محرک ها مانند کشاورزی مقایسه می شود میباشد.طبق تحقیقات در سایر کشورها، زنجیره تولید زغال احتمالاً دهها هزار نفر را شاغل می کند. تولیدکنندگان، حمل و نقل ها، فروشندگان عمده و خرده فروشان. برآورد دقیق تعداد مشاغل موجود در این زنجیره تأمین امکان پذیر نیست، زیرا بیشتر آنها در اقتصاد غیررسمی اتفاق می افتد.

هدف افزایش کارایی تولید و ایجاد ثبات در عرضه است. توسعه صنعت زغال سازی تأثیرات مثبت اقتصادی، اقلیمی، زیست محیطی، اجتماعی و صنعتی گسترده ای خواهد داشت. این قبیل فعالیت های صنعتی دسترسی سریعتر خانوارها به یک منبع انرژی تجدیدپذیر را فراهم میکند که کارآمد و آلوده کننده کمتر محیط زیست میباشند.

توضیح کلی فرایند تولید زغال

 کارخانه های تولید صنعتی با استفاده از فرآیند ی مشخص، متشکل از یک واحد استاندارد دارای چند کوره استوانه ای (متغیر با حجم تولید) میباشند. که همگی قبل از دودکش به کوره پس از احتراق متصل شده اند.

این فرایند از گرمای تولید شده توسط احتراق گازهای پیرولیز برای اهداف خشک کردن استفاده می کند. و اجازه می دهد تا کربن سازی انواع چوب ها انعطاف پذیری قابل توجهی را در مواد چوبی فراهم کند. بازده کربن سازی (در عملکرد و بهره وری) مستقیماً با کیفیت و ویژگی های ماده اولیه مورد استفاده (اندازه ذرات، رطوبت، تمیزی و غیره) ارتباط دارد.

زغال در محفظه های استوانه ای مجهز به درپوش در بالا و دریچه تخلیه در پایه تولید می شود. ورود هوا توسط دریچه هایی که در پایه و اطراف دو طرف پایین قرار گرفته اند کنترل می شود. با استفاده از یک لیفتراک که مجهز به یک محفظه حمل بار است، مخزن از بالا پر می شود. بعدا آنها با استفاده از دریچه پایین مرکزی به طور سرد تخلیه می شوند. در زیر هر مخزن، زغال مستقیم به ظرفهای خاموش منتقل می شود.

کوره های صنعتی از مزایای یک فرآیند مداوم برخوردار هستند و آنها زغال چوب سازگار و با کیفیتی تولید می کنند. یک چرخه تولید کامل بارگیری، کربن سازی، خنک سازی و تخلیه ممکن است ظرف ۲۴ ساعت برای هر یک از کوره ها انجام شود. با توجه به احتراق گازهای تجزیه در اثر حرارت، این فرآیند تولید زغال سازگار با محیط زیست میباشد، و هیچ متانی تولید نمی کند.
به طور خلاصه، فرآیند کنترل دقیق بر تولید فراهم میباشد و این مکانیزم طول عمر قابل توجهی دارد. این یک سیستم انعطاف پذیر است که امکان نصب تعداد متفاوتی کوره را برای مطابقت با نیازها و ظرفیت شما فراهم می کند. انتشار گازهای گلخانه ای به دلیل بازیابی و احتراق گازهای پیرولیز بسیار کم میباشد.

کارخانه تولید زغال در تهران - نوین ابتکار صنعت
راه اندازی کارخانه تولید زغال در تهران با به روزترین متدهای موجود

سخن ما با شما سروران گرامی

شرکت نوین ابتکار صنعت با بیش از بیست سال سابقه در صنعت زغال سازی، با داشتن تیمی مجرب و متخصص آماده همکاری با متقاضیان عزیز در راه اندازی خط تولید زغال میباشد.

منتظر شنیدن صدای گرم  و حضور سبزتان هستیم.

اطلاعات تماس و آدرس نوین ابتکار صنعت

آدرس دفتر مرکزی :

تهران – اتوبان رجائی جنوب – بعد از پل ۶۰ متری شور آباد – نرسیده به جاده واوان – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

مشاوره رایگان با کارشناسان ما جهت راه اندازی سریع کارخانه تولید زغال


۰۹۱۲-۶۱۰۰۲۰۹
    ۰۹۱۲-۲۴۷۸۱۰۰

آدرس کارخانه نوین ابتکار صنعت :

تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵     ۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

موقعیت کارخانه نوین ابتکار در نقشه گوگل

۴/۵ - (۴ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *