طریقه ساخت زغال فشرده - نوین ابتکار صنعت

معرفی برترین کارخانه تولید زغال چینی در تهران - نوین ابتکار صنعت


آشنایی با طریقه ساخت زغال فشرده در شرکت نوین ابتکار

یکی از پر فروش ترین محصولات تولید که برخی از سرمایه گذاران قصد دارند با راه اندازی خط تولید آن، درآمد بسیار زیادی کسب کنند، زغال فشرده است. اولین قدم برای انجام این کار، آشنایی با طریقه ساخت زغال فشرده می باشد. امروزه برای تولید زغال چینی نیاز به راه اندازی خط تولید با تجهیزات با کیفیت و دستگاه های مناسب می باشد. به این دلیل که به کمک این تجهیزات تمامی مراحل تولید زغال به خوبی انجام می گیرد. در نهایت زغال های با کیفیت تولید می شود. در فرآیندی خاک اره تبدیل به بریکت می شود. برای تولید این نوع زغال، خاک اره با دیگر مواد ترکیب می شود و در قالب فشرده قرار می گیرد. همچنین بعد از طی این فرآیند که گفته شد، وارد کوره می شود و در آنجا به ماده هموژن تبدیل می شود.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با طریقه ساخت زغال فشرده آشنا کنیم.

جهت مطالعه ادامه مطالب ذیل با ما همراه باشید.

ترکیبات و مواد اولیه لازم در تولید زغال چینی

زغال چینی یکی از انواع زغال و سوخت های مورد استفاده انسان می باشد. همچنین این نوع زغال با پیشرفت تکنولوژی و صنعت به صورت کاملاً سازگار با زندگی های امروزی است که به کارگیری آن دارای مزیت های فراوانی می باشد. این محصول کاربردی در انواع مختلف و کاربرد های گوناگون در دسترس افراد قرار می گیرد.

برای تولید زغال چینی از سه ماده اصلی یعنی خاک اره، پوست گردو و خاک زغال استفاده می شود.
این سه ماده هزینه خرید بسیار مناسبی دارند و تهیه و دسترسی به آن ها نیز بسیار راحت می باشد.
همچنین حجم بالایی از ترکیب زغال چینی مربوط به خاک اره است. یعنی تقریباً ۸۰ درصد این نوع زغال را خاک اره تشکیل می دهد.

بنابراین انتخاب نوع این ماده و کیفیت آن تأثیر بسیار زیادی بر خلوص و ویژگی های محصول دارد.
باقی ترکیبات مربوط به پوست گردو و خاک زغال است. خاک زغال کمترین مقدار را دارد.
ترکیب این مواد اولیه با یک دیگر قواعد خاص خود را دارد. در صورتی که بدون رعایت نکات مهم، این کار را انجام دهید به زغال چینی با کیفیت دست نخواهید یافت.

مواد اولیه برای تولید زغال چینی بسیار ارزان قیمت هستند. در واقع تنها با کمک خاک اره و برخی از مواد دور ریختنی می توان این محصول را تولید کرد. نحوه تولید زغال چینی به  است که از آسیب به محیط زیست جلوگیری می کند. زیرا در گذشته برای تولید این محصول از چوب درختان استفاده می شد و بسیاری از درختان برای تولید این محصول قطع می شدند. اما اکنون به کمک خاک اره، می توان این نوع زغال را با کیفیت بالا تولید کرد.

طریقه ساخت زغال فشرده - نوین ابتکار صنعت
نوین ابتکار بهترین کارخانه تولید زغال چینی با بهترین هزینه با بیش از ۲۰ سال سابقه

خاک اره

بخش اصلی زغال چینی مربوط به خاک اره می باشد. انتخاب جنس خاک اره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. یکی از نکات مهم در مراحل تولید زغال چینی تعیین ویژگی های خاک اره می باشد.
لازم نیست که حتماً بالا ترین کیفیت این ماده را تهیه کنید. فقط لازم است در زمان خرید این ماده به برخی نکات مهم توجه کنید.

به عنوان مثال خاک اره مناسب باید تا حد لازم، رطوبت کمتری داشته باشد. هرچه خاک خشک تر باشد، زمانی که به بریکت زغال تبدیل می شود، کیفیت بیشتری خواهد داشت. همچنین اندازه دانه های خاک اره باید متوسط باشد. سعی کنید دانه های خیلی درشت را برای تولید زغال انتخاب نکنید. معمولاً بهتر است برای ساخت زغال چینی، از خاک اره قدیمی استفاده نکنید.

پوست گردو

یکی دیگر از بخش های لازم برای تولید این محصول، پوست گردو می باشد.
نسبت پوست گردو به خاک اره، بسیار کمتر است. دلیل استفاده از پوست گردو در تولید زغال چینی، زمان سوختن زغال است‌. بعد از اینکه رطوبت از خاک اره جدا و به بریکت تبدیل شد، آن را وارد کوره صنعتی می کنند.
بریکت در کوره زغال به طور کامل سوزانده می شود.

برای اینکه به فرآیند سوزاندن زغال کمک شود، از پوست گردو استفاده می کنند. پوست گردو دارای چربی طبیعی است. این چربی باعث می شود زغال با کیفیت بیشتری بسوزد.قابل ذکر است که از ذرات درشت پوست گردو به هیچ وجه نباید استفاده شود. بنابراین قبل از ترکیب مواد، پوست گردو باید خرد و آسیاب شود. سپس وارد دستگاه سرند می‌شود تا ذرات درشت جدا شده و ذرات ریزتر باقی بماند.

خاک زغال

خاک زغال آخرین ماده اولیه ای است که برای ساخت این نوع زغال استفاده می شود.
همچنین کمترین درصد مواد اولیه را دارد. یعنی حدود ۵ درصد زغال چینی را تشکیل می دهد.

زمانی که خاک اره به شکل بریکت تبدیل شد، وارد کوره صنعتی می شود.
در این حالت بریکت دارای منافذ و ترک های ریز و درشت است. خاک زغال یا خاک کربن، کمک می کند که این منافذ به طور کامل پر شود و کیفیت زغال افزایش یابد.

فرمول ساخت زغال چینی با استفاده از خاک اره

در این روش ماده اولیه فقط خاک اره است و از مواد دیگری برای تولید زغال استفاده نمی شود.

مراحل تولید زغال چینی عبارت است از:

  1. ابتدا خاک اره باید وارد دستگاه اکسترودر شود.
  2. دستگاه اکسترودر فشار بسیار زیادی به خاک اره وارد می کند.
  3. در نهایت خاک اره وارد کوره صنعتی می شود تا کاملاً پخته شود.

قابل ذکر است که کوره صنعتی کمک می کند گاز و کربن به طور کامل از مخلوط خاک اره خارج شود. شما با کمک این روش می توانید با هزینه کاملاً مناسب و اقتصادی، زغال چینی تولید کنید.

طریقه ساخت زغال فشرده - نوین ابتکار صنعت
تولید زغال چینی با بهترین هزینه در تهران – نوین ابتکار صنعت

پیشنهاد ما به شما عزیزان

راه اندازی خط تولید زغال چینی بسیار راحت می باشد. چرا که شما برای تولید این نوع زغال به سه نوع ماده خاک اره، پوست گردو و خاک زغال نیاز دارید که قیمت کاملاً مناسبی دارند.
در حقیقت بهترین فرمول برای تولید زغال چینی، فرمولی است که در آن از خاک اره، پوست گردو و خاک زغال استفاده شود. همچنین در این روش از هیچ چسبی استفاده نمی شود و بهترین کیفیت زغال چینی حاصل می شود.

در این مطلب طریقه ساخت زغال فشرده بیان شد تا علاقه مندان بتوانند از آن استفاده کنند.
به طور کل تولید زغال چینی نیاز به مهارت دارد. یعنی ابتدا باید میزان ترکیب این مواد با یکدیگر و زمان ترکیب هر یک را به خوبی بدانید و همچنین از  مواد مرغوب موجود در بازار استفاده کنید تا در نهایت بتوانید محصولی با کیفیت ارائه دهید.

نوین ابتکار بهترین تولید کننده زغال چینی در تهران می باشد. این مجموعه با به کارگیری تجهیزات و ماشین آلات مدرن و نوین تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت تولید و به بازار عرضه می کند. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت از زغال فشرده با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه نوین ابتکار صنعت

اطلاعات تماس و آدرس نوین ابتکار صنعت

آدرس دفتر مرکزی :

تهران – اتوبان رجائی جنوب – بعد از پل ۶۰ متری شور آباد – نرسیده به جاده واوان – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

مشاوره رایگان با کارشناسان ما جهت استعلام به روز قیمت دستگاه تولید زغال کبابی


۰۹۱۲-۶۱۰۰۲۰۹
    ۰۹۱۲-۲۴۷۸۱۰۰

آدرس کارخانه نوین ابتکار صنعت :

تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵     ۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

موقعیت کارخانه نوین ابتکار در نقشه گوگل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *