صادرات زغال به ترکیه | نوین ابتکار صنعت

مشاوره در زمینه صادرات زغال به کشور ترکیه شرکت نوین ابتکار صنعت


بررسی شرایط صادرات زغال به ترکیه

امروزه با توجه به محبوبیت مصرف زغال در کشورهای همسایه برای مصارف گوناگون، پخت و پز، گرمایشی، سوخت و قلیان یکی از گزینه های پرطرفدار سرمایه گذاران، فعالیت در صنعت زغال سازی میباشد. با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی کشور و منابع غنی برای کار در صنعت زغال این فعالیت اقتصادی کاملا توجیه اقتصادی خواهد داشت.

همانطور که ذکر شد تمام کشورهای همسایه ایران، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و برخی از کشورهای اروپایی هدف های صادراتی تولیدی های زغال در کشور هستند. یکی از کشورهای هدف کشور ترکیه میباشد.

در این مقاله به بررسی جوانب صادرات زغال به کشور ترکیه میپردازیم. جهت مطالعه ۳ دقیقه ای محتوای پیش رو با ما همراه باشید

ترکیه کشور همسایه شمال غربی ایران با جمعیت تقریبا برابر با کشور ما و با داشتن قرابت فرهنگی، همواره گزینه مطلوب برای صادرکنندگان زغال میباشد. داشتن قرابت فرهنگی ایران با کشورهای همسایه از جمله ترکیه شامل داشتن ذائقه غذایی نزدیک به هم و سبک زندگی نزدیک به  هم میشود. مردم ترکیه نیز از طرفداران غذاهای کبابی، قلیان و استفاده از زغال به عنوان سوخت گرمایشی هستند. داشتن مرز خاکی و بازار مصرف بزرگ، کار را برای فعالان اقتصادی صنعت زغال آسانتر نیز نموده است.

اما اقدام برای صادارات نیازمند داشتن اطلاعات از قوانین گمرکی و قوانین صادرات و واردات کشور مبدا و مقصد میباشد. همکاران ما در گروه تولیدی نوین ابتکار صنعت آماده ارائه اطلاعات و همکاری به شما در زمینه صادرات زغال به ترکیه میباشند.

پارامترهای مهم در قیمت نهایی زغال تولیدی برای صادرات

تامین و قیمت مواد اولیه زغال

طبق گزارشات تا مدت ها، ماده اولیه تولید زغال، چوب بوده است. اما با توجه به این واقعیت که منابع چوبی اغلب محدود هستند، انواع باقیمانده های کشاورزی و جنگلداری که اغلب بدون استفاده می مانند. مواد متداول زیست توده برای ساخت بریکت های زغالی شامل ضایعات چوب، خاک اره، کاه گندم، ساقه پنبه، تراشه چوب، ساقه آفتابگردان، ضایعات توتون، الیاف نخل، پوسته نارگیل، پوسته برنج، پوسته قهوه، پوسته سویا، ساقه خردل، بامبو میباشند.

 باید توجه داشت که هر ضایعات چوبی قابل استفاده در صنعت تولید زغال نمیباشد. ضایعات نئوپان و ام دی اف در تولید زغال کاربردی ندارند. به دلیل اینکه در تولید این مواد چسب و مواد افزودنی استفاده شده است. که در صورت استفاده در فرایند تولید زغال باعث پایین امدن کیفیت محصول خروجی میشوند.

صادرات زغال به ترکیه | نوین ابتکار صنعت
صادرات زغال به ترکیه نیازمند آگاهی از قوانین گمرکی میباشد.

موقعیت مکانی کارگاه یا کارخانه تولیدی

چه از لحاظ دسترسی به مواد اولیه و تامینشان و چه از لحاظ دسترسی به بازار مصرف موقعیت مکانی کارخانه در هزینه های حمل و نقل بسیار تاثیرگذار میباشد.

نوع تکنولوژی مورد استفاده و کیفیت محصول

تجهیزات استفاده شده در فرایند تولید زغال بر هزینه نهایی تاثیر مستقیم دارند. چراکه در مقدار ضایعات تولیدی، کیفیت و حجم تولید و همچنین مقدار انرژی مصرفی تاثیر گذار میباشند.

تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید زغال
 1. آسیاب چکش: این بخش همچنین به عنوان سنگ شکن شناخته می شود، مواد اولیه را به ذرات ریز خرد می کند.
 2. نوار نقاله: این کمربندی است که مواد خرد شده را به مخلوط کن منتقل می کند.
 3. میکسر: مواد خرد شده خشک مخلوط شده و به صورت دوغاب / خمیری تهیه می شود که به راحتی به شکل های مختلف قالب می شوند.
 4. بریکت / قالب: این بخش دوغاب را به شکل مورد نیاز تبدیل می کند. شما می توانید گلوله های مستطیلی، مدور، توخالی، گلوله یا هر نوع دیگری را انتخاب کنید.
 5. خشک کردن: بریکت ها خشک میشوند و جامدتر و چگال تر می شوند.
 6. کربونیزاسیون: برای ساخت بریکت های زغالی، کوره های زغالی لازم است که بریکت های زیست توده را به بریکت های زغالی تبدیل کنید.
 7. بسته بندی: بریکت های خشک با توجه به سفارش نهایی در اندازه های مختلف بسته بندی می شوند.
ویژگی های زغال مرغوب
 1. بدون بو و جرقه
 2.  داشتن حرارت کافی
 3.  زود سرخ شدن
 4.  دیر خاموش شدن
 5.  تولید خاکستر کم
 6. با دوام بودن

نیروی انسانی مورد استفاده

تعداد و همچنین کارایی نیروی انسانی بر قیمت تمام شده زغال تاثیر گذار خواهند بود. آموزش تولید زغال با کیفیت نیاز به دانش تخصصی و تجربه خواهد داشت. شناخت انواع مواد اولیه تولید زغال، نحوه تهیه و نگهداری آنها، تجهیزات مورد نیاز تولید، فرایند تولید، نحوه نگه داری محصول تولیدی و همچنین آگاهی از خطرات و حوادث احتمالی مواردیست که علاقه مندان فعالیت در این صنعت باید یاد بگیرند. برای شرکت در دوره های آموزش تولید زغال نیاز به هیچ مدرک و تخصص به عنوان پیش نیاز ندارید.

هر فعالیت اقتصادی تنها در صورت داشتن توجیه اقتصادی قابلیت اجرا و تداوم دارد. صادرات زغال به ترکیه نیز در صورت ارز آوری به کشور و درآمدزایی به صادرکننده امکان پذیر خواهد بود. برای اعمال قیمت پایانی علاوه بر پوشش تمام هزینه های تولید، کسب درآمد برای کارفرما گزینه رقابت با دیگر تولید کنندگان خارجی نیز بسیار حائز اهمیت میباشد.

صادرات زغال به ترکیه | نوین ابتکار صنعت
از پارامترهای مهم صادرات زغال به ترکیه کیفیت و قیمت پایانی میباشند.

تنوع محصولات زغالی برای صادرات به ترکیه

با توجه به مواد اولیه مصرفی نوع زغال تولیدی مشخص میشود. انواع محصولات زغال شامل: زغال فعال، کبابی، بامبو، نارگیل، لیمو، پسته، در شکل های مختلف توپی-فلافلی، حبه ای، استوانه ای در دو صورت فله و بسته بندی عرضه میشوند.

داشتن اطلاعات از نوع زغال مصرفی محبوب در هر کشور همچنین اهمیت سطح کیفیت زغال تولید شده  و کیفیت و زیبایی بسته بندی برای کشور هدف، در توانایی رقابت با دیگر تولیدکنندگان داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت میباشد. برای داشتن اطلاعات به روز در مورد بازار مصرف زغال در ترکیه و شرایط صادرات زغال به ترکیه با ما در تماس باشید.

اخذ مجوز صادرات زغال به ترکیه

همانطور که برای تولید نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت و معدن میباشیم. برای صادرات نیز نیازمند دریافت مجوز از گمرک خواهیم بود. اقدام برای صادرات زغال نیازمند آگاهی از قوانین گمرکی میباشد. طبق قوانین مصوب برای کالاهای صادراتی، در حال حاضر منعی برای صادرات زغال وجود ندارد. و این محصول طبق تعرفه گمرکی ۴۴۰۲ صادر میشود. پس از دریافت مجوز صادرات در صورت نداشتن مشتری، میتوانید از شرکت های بازرگانی صادراتی برای یافتن مشتری های خارجی مشاوره بگیرید.

شرکت نوین ابتکار صنعت با بیش از بیست سال سابقه در زمینه تولید، فروش و صادرات زغال آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما سروران گرامی میباشد.

اطلاعات تماس و آدرس نوین ابتکار صنعت

آدرس دفتر مرکزی :

تهران – اتوبان رجائی جنوب – بعد از پل ۶۰ متری شور آباد – نرسیده به جاده واوان – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

مشاوره رایگان با کارشناسان ما جهت صادرات زغال


۰۹۱۲-۶۱۰۰۲۰۹
    ۰۹۱۲-۲۴۷۸۱۰۰

آدرس کارخانه نوین ابتکار صنعت :

تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵     ۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

موقعیت کارخانه نوین ابتکار در نقشه گوگل

۳/۵ - (۲ امتیاز)

۱۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *