صادرات زغال

شرایط لازم موفقیت در صادرات زغال

زغال چوبی که به عنوان منبع انرژی جایگزین شناخته میشود می تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند. همچنین میتواند به عنوان یک محصول صادراتی در نظر گرفته شود که درآمد متوسطی به کشور داشته باشد. نوآوری در مورد محصول زغال چوب میباشد. می توان آن را کنترل کرد تا دارای ویژگی های کیفی بهتری نسبت به زغال اصلی باشد. یکی از کسب و کارهای پرسود در صنعت، تولید و صادرات زغال فشرده میباشد.

این محصول معمولا به دو صورت بسته بندی و فله صادر میشود. زغال تولید شده برای پخت و پز، قلیان، سوخت و غیره کاربرد دارد. این محصول با توجه به نوع مواد اولیه و روش تولید در انواع مختلف تولید میشود. مانند زغال لیمو، زغال کبابی، زغال بلوط، زغال نارگیل، زغال بامبو، پسته، سیب، انجیر و زغال فشرده. همچنین در شکل ها و اندازه های مختلف قابل سفارشی سازی هستند.

موفقیت در زمینه ی صادرات منوط به کیفیت کالای تولیدی (مطابق استاندارد ها)، کیفیت بسته بندی، پشتیبانی قوی و قیمت مناسب میباشد. با توجه به پتانسیل جمعیتی بالای کشور همچنین وجود مواد اولیه لازم و ارزان برای تولید زغال، فعالیت در این حوزه مقرون به صرفه خواهد بود. اما برای توسعه کسب و کار و درآمد زایی بیشتر صادرات زغال برنامه ی خوبی برای رشد و گسترش فعالیت اقتصادی ما خواهد بود.

صادرات زغال - نوین ابتکار صنعت

نوین ابتکار صنعت واحد نمونه صادرکننده زغال در سالهای اخیر

صادرات زغال به کشورهای منطقه

امروزه کشور ما صادر کننده ی انواع زغال به تمام کشورهای حوزه ی خلیج فارس، ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی میباشد. داشتن جمعیت و بازار مصرف نسبتا بالا و همچنین مرز مشترک با اکثر کشورهای ذکر شده از مزایای بزرگ صادرات به این کشورها میباشد.

صادرات به کشورهای اروپایی با توجه به موقعیت جفرافیایی و قوانین سختتر صادرات و واردات کمی دشوارتر میباشد. در کشورهای اروپایی مصرف زغال برای قلیان کمتر بوده و بیشتر برای پخت و پز و سوخت برای شومینه میباشد. کشورهای سردسیر ازجمله نروژ، فنلاند، سوئدو غیره از خریداران اصلی محصولات زغالی میباشند. با این همه با توجه به کم بودن تعداد صادرکننده ها به اروپا در صورت یافتن مشتری مناسب، ارز دریافتی سود بالایی خواهد داشت.

هر کدام از کشورهای ذکر شده قوانین گمرکی صادراتی وارداتی مخصوص به خودشان را دارند. داشتن اطلاعات در مورد این قوانین پیش نیاز صادرات به این کشورها میباشد. شرکت نوین ابتکار صنعت آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما میباشد.

ویژگی های زغال مرغوب

  • بدون بو و جرقه
  •  داشتن حرارت کافی
  •  زود سرخ شدن
  •  دیر خاموش شدن
  •  تولید خاکستر کم
  • با دوام بودن

اخذ مجوز صادرات زغال

همانطور که برای تولید نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت و معدن میباشیم. برای صادرات نیز نیازمند دریافت مجوز از گمرک خواهیم بود. اقدام برای صادرات زغال نیازمند آگاهی از قوانین گمرکی میباشد. طبق قوانین مصوب برای کالاهای صادراتی، در حال حاضر منعی برای صادرات زغال وجود ندارد. و این محصول طبق تعرفه ی گمرکی ۴۴۰۲ صادر میشود. پس از دریافت مجوز صادرات در صورت نداشتن مشتری، میتوانید از شرکت های بازرگانی صادراتی برای یافتن مشتری های خارجی مشاوره بگیرید.

شرکت نوین ابتکار صنعت با بهره گیری از متخصصین مجرب با بیش از بیست سال سابقه در صنعت زغال سازی، آماده همکاری و ارائه مشاوره در زمینه صادرات زغال به شما سروران گرامی میباشد.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

اطلاعات تماس و آدرس نوین ابتکار صنعت

دفتر کارخانه

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵

مشاوره فروش و صادرات زغال

۰۹۱۲۱۴۰۲۰۰۱

۰۹۱۲۲۴۷۸۱۰۰

چت در واتساپ WhatsAPP

آدرس کارخانه : تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

موقعیت کارخانه نوین ابتکار در نقشه گوگل